90% випускників планують отримувати вищу освіту

Друк PDF

За результатами дослідження Інституту соціології НАН України "Оцінка потенціалу випускників середньої школи як ресурсу модернізаційних процесів", майже 90% випускників українських шкіл уже зорієнтовані на конкретний професійний вибір і отримання вищої освіти.

У свою чергу, не визначились у своєму майбутньому після закінчення школи тільки 6,8% одинадцятикласників, а перевагу робітничим професіям, роботі в сільському господарстві та у сфері обслуговування надали лише 2,6% майбутніх випускників шкіл.

За даними дослідження, пріоритетною для 24,6% випускників є спеціалізація у сфері природничих і точних наук (математика, інформатика, фізика, хімія, біологія, медицина). У соціально-політичному напрямі (економіка, соціологія, право, соціальна психологія, історія) планують у подальшому спеціалізуватися 16,3%.

На гуманітарні дисципліни (філософія, філологія, релігієзнавство, антропологія, педагогіка) зорієнтовано 14% опитаних. У сферу бізнесу та менеджменту планує піти 11,2%, на творчі професії (журналіст, митець, музикант) зорієнтовано 10,2% одинадцятикласників, а на інженерні спеціальності – усього 6,8%. Військовими хотіли би стати 4,4% випускників шкіл, а професійно займатися спортом – 2,9%.

При цьому найбільший уплив на професійний вибір випускників мають батьки (82,2%) та вчителі (51,8%). Серед інших агентів упливу – Інтернет (44,9%), друзі (32,7%), інформація ЗМІ (28,7%).

Головним чинником професійного вибору для випускників є бажання самореалізації. На власні здібності та прагнення їх реалізувати покладаються 77%.

На другому місці знаходиться рівень оплати праці та перспективи кар’єрного зростання в обраній професії (40%). Престиж обраної професії виявився важливим фактором для 27,7% опитаних.

При цьому 28% випускників шкіл зазначили, що одним із чинників професійного вибору є фінансові можливості батьків. Також, чверть випускників зазначає, що у своєму виборі професії керуватиметься бажанням принести користь людям indipill.com.

 

За матеріалами Інтернет-видань