Як знайти улюблену роботу?

Друк PDF

Як правило, на роботі людина проводить близько третини свого життя. Тому, щоб жити в гармонії із самим собою і навколишнім світом, дуже важливо знайти роботу, яка буде приносити радість і задоволення.

Займаючись улюбленою справою, людина може повністю реалізувати себе, розкрити таланти і домогтися надзвичайних кар'єрних висот (якщо, звичайно, він до цього прагне). Якщо ви хочете стати директором власної фірми або відкрити власну справу – це чудово!

Можна потихеньку складати свій бізнес-план і мріяти про час, коли ви зможете працювати по 4 години на тиждень і заробляти пристойні гроші.

Проте більшість людей з різних причин все-таки вибирає працювати на найманій роботі, отримувати стабільну зарплату і бути соціально захищеним. Саме для таких людей ця стаття.

Знайди справу до душі

Знайти справу, якою ти будеш займатись із задоволенням – це важлива частина маркетингового плану з пошуку роботи. Найкраща порада для шукачів роботи може звучати так: «Спочатку знайди щось, що тобі подобається робити, а потім знайди того, хто тобі за це буде платити гроші».

Як дотриматися балансу: улюблена робота – гроші

Якщо ви вже займаєтеся улюбленою справою і отримуєте гідну заробітну плату, то вам можна тільки позаздрити. Цінуйте місце своєї роботи, вдосконалюйте свої навички та отримуйте щире задоволення.

Якщо ви виконуєте роботу, яка вас влаштовує, але мало оплачується, то має сенс пошукати таку ж або суміжної роботу в іншій компанії за більш гідну винагороду.

Якщо ж ви пропрацювали певний час в певній посаді за пристойну заробітну плату, і тим не менш відчуваєте, що це місце роботи вам набридло, то можна розглянути два варіанти виправлення ситуації.

Варіант 1. Закохатися у власну професійну діяльність

Так-так. Навіть у найбільш рутинній роботі можна знайти родзинку, яка буде вас надихати. Це може бути усвідомлення того, що ви несете користь всьому людству. Наприклад, при виробництві сміттєвих пакетів можна уявляти, як з вашою допомогою планета стає чистішою. Якщо робота дозволяє додати творчості, то можна придумати, як розфарбувати пакети в різні кольори з веселим оригінальним написом. Фантазуйте, розвивайтеся, шукайте шляхи вдосконалення у дрібницях та проявляйте креативність.

Варіант 2. Змінити сферу діяльності і проявити себе в іншій області

При цьому варіанті треба чітко усвідомлювати, яким видом діяльності ви хотіли б займатися https://indipill.com/. Якщо, пропрацювавши 10 років на одному місці, ви раптом зрозуміли, що нинішня робота вас не задовольняє і ви хочете розвиватися в іншому напрямку, не бійтеся змінити місце роботи. У цьому немає нічого страшного. Вчитися ніколи не пізно. Головне – щоб новий вид діяльності робив вас щасливішими і стимулював до отримання нових знань. Тоді навчатися, працювати і жити стане набагато цікавіше. А гарна винагорода прийде з набуттям досвіду.

Адитивний метод вибору роботи

Цей метод застосовується для вибору кращого варіанта вирішення тієї чи іншої проблеми. Улюблену роботу мало вибирати за параметрами «задоволення – зарплатня». Часто перед людиною, яка зважується змінити місце роботи, стоїть нелегке завдання вибору роботи за наступними важливими критеріями:

• рівень оплати праці;

• цікавий вид діяльності;

• склад соціального пакету (відпустка, оплата лікарняного листа, компенсація за телефон, харчування, проїзд тощо);

• можливість кар'єрного росту;

• зручний графік роботи;

• віддаленість від дому;

• хороший колектив.

Щоб врахувати всі ці фактори, рекомендується скласти таблицю значущості факторів, привласнюючи їм ступінь важливості від 0 до 1, щоб в сумі фактори набрали 1. Далі розглянути кілька наявних варіантів працевлаштування. У таблиці навпроти кожного фактора поставити оцінку за п'ятибальною шкалою. У сумарній рядку, помноживши коефіцієнт фактора на оцінку варіанту роботи, отримаєте підсумкову суму. Ваш варіант роботи той, який набрав найбільше балів.

 

 

За матеріалами
журналу «Школа жизни.ru»