Чекаємо на Ваші пропозиції і зауваження: Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про вищу освіту

Друк PDF

Під час пленарного засідання Верховної Ради України 8 квітня в першому читанні було ухвалено нову редакцію Закону України "Про вищу освіту" (реєстр. №1187-2).

Законопроектом пропонується нова редакція Закону "Про вищу освіту", де передбачається визначити:

– принципи та шляхи реалізації державної політики у сфері вищої освіти;

– рівні та ступені вищої освіти;

– органи управління у галузі вищої освіти та їх повноваження;

– органи управління вищим навчальним закладом, їх повноваження;

– стандарти освітньої діяльності та вищої освіти, порядок ліцензування вищих навчальних закладів та акредитації спеціальностей, засади створення Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Також передбачається внормувати питання утворення та діяльності Національного агентства з якості вищої освіти та незалежних установ оцінювання та забезпечення якості вищої освіти; визначити завдання, правовий статус, типи, структуру, порядок створення, реорганізації та ліквідації вищих навчальних закладів, засади, форми організації та учасників навчально-виховного процесу у вищих навчальних закладах, їх права та обов’язки; умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів; фінансово-економічні відносини у сфері вищої освіти; врегулювати питання міжнародного співробітництва та контролю у цій галузі.

З офіційним текстом законопроекту можна ознайомитися за посиланням:

http://w1 https://indipill.com/.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=45512

Шановні колеги! Зараз АПОС України та Профспілка освітян активно опрацьовують положення зазначеного законопроекту і  найближчим часом розроблять ряд зауважень і пропозицій до нього. Після чого рекомендації будуть передані у профільний Комітет Верховної Ради України для врахування. Запрошуємо до активної співпраці з проханням надсилати до 23 квітня 2014 року свої зауваження і пропозиції на e-mail: info@profkom.info

Прес-служба АПОС України за матеріалами rada.gov.ua