Позиція профспілок щодо необхідності врахування інтересів молоді у Генеральній Угоді

Друк PDF

Днями відбулося підбиття підсумків виконання Генеральної угоди між Урядом, Роботодавцями та Профспілками станом на 1 січня 2014 року.

Багатьом пунктам з молодіжних питань урядова сторона дала оцінку як таку, що «виконується». Проте у результаті обговорення і аргументованих доводів з боку профспілок вдалося переконати урядову сторону на те, щоб вона змінила свою оцінку на таку, що «не виконано», або «виконується частково».

Так, урядова сторона погодилася з тим, що не виконаними залишаються пункти щодо:

– організації розробки та затвердження Державної програми «Студентський та учнівський гуртожиток» із відповідним фінансуванням;
– порядку призначення та виплати стипендій, враховуючи обов’язкову залежність її від гарантованих і встановлених державою щорічних соціальних показників, успішності осіб, що навчаються, та належності їх до соціально незахищених категорій громадян.

Також урядова сторона погодила оцінку низки пунктів з формулюванням «виконується частково», а саме:
– збільшення видатків для надання кредитів на здобуття вищої освіти;
– реалізацію Міжгалузевої програми «Оздоровлення студентів»;
– проведення капітального та поточного ремонту студентських гуртожитків;
– виплату одноразової грошової допомоги випускникам вищих навчальних закладів, які працевлаштовуються на роботу за направленням у сільську місцевість;
– працевлаштування випускників професійно-технічних та вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалася за державним замовленням.

Профспілкова сторона і надалі буде вимагати від урядової сторони виконання взятих на себе зобов’язань за пунктами з молодіжних питань, які передбачені Генеральною угодою.

Також за результатами обговорення досягнуто домовленість про залучення представників профспілкової сторони до участі в розробці відповідних проектів нормативно-правових актів.

 

Прес-служба АПОС України за матеріалами fpsu.org.ua