АПОС взяв участь у Всеукраїнському форумі з питань молодіжної зайнятості

Друк PDF

12 грудня в Києві на НСК «Олімпійський» відбувся Всеукраїнський форум, спрямований на вирішення питання зайнятості молоді, розв’язання проблем безробіття молоді, зокрема її працевлаштування на перше робоче місце

Організаторами проведення Форуму виступили Міністерство молоді та спорту України та Київський молодіжний центр зайнятості, Департамент освіти і науки, молоді та спорту КМДА.

Участь у роботі форуму взяли понад 150 учасників, серед яких лідери молодіжних громадських об’єднань, діяльність яких спрямована на реалізацію молодіжних ініціатив у трудовій сфері, представники профспілок, студентського самоврядування, міжнародних організацій, студенти, учні ПТНЗ, ЗМІ тощо sur ce site.

Учасники заходу працювали у чотирьох секціях за напрямами:

  • профкар’єра – інновація у профорієнтації;
  • альтернативні напрями розвитку самозайнятості молоді;
  • шляхи поліпшення механізмів просування інтересів молоді на ринку праці України, зокрема в частину забезпечення першим робочим місцем;
  • вища освіта крізь призму праці.

Учасники обговорювали означені проблеми, аналізували нормативні документи й напрацьовували рекомендації до Резолюції Форуму.

Від профспілок були надані Рекомендації до Резолюції Форуму, де зазначено основні аспекти, над якими повинні працювати разом держава і громадські організації задля поліпшення ситуації із зайнятістю молоді.

Основні з них:

Ініціювати внесення змін до:

1. Закону України «Про зайнятість населення» щодо:

–       встановлення чіткої квоти роботодавцям для працевлаштування молоді на перше робоче місце;

–       визначення поняття «перше робоче місце»;

–       узгодження з нормами КЗпП і Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні» понять «молодий спеціаліст» і «молодий працівник», а також встановлення нижньої межі працездатного віку;

2. Закону України «Про вищу освіту» щодо поширення практики укладання тристоронніх договорів між навчальним закладом, підприємством і випускником.

КМУ:

1. Розробити і запровадити цілісну стратегію розвитку національного трудового потенціалу, узгоджену з інвестиційною, промисловою, податковою, демографічною, освітньою та соціальною політикою.

2. Систематизувати нормативне забезпечення ринку праці, узгодивши як відповідні законодавчі акти, так і підзаконні акти різних міністерств і відомств.

3. Встановити ефективний механізм стимулювання роботодавців за створення ними першого робочого місця для молоді.

Як зазначив Міністр молоді та спорту Ігор Жданов: "Я знаю, що сьогодні ви працюєте над пропозиціями до органів влади, зокрема, до Міністерства. Я обов`язково ознайомлюся із ними. Впевнений, що в них буде раціональне зерно, яке знадобиться нам для подальшої роботи над змінами до законодавства та нормативних актів".

Представники АПОС України і надалі будуть брати активну участь у відстоюванні реалізації права молоді на перше робоче місце.

Прес-служба АПОС