Всеукраїнська школа студентського молодіжного лідера

Друк PDF

Асоціація правозахисних організаторів студентів України за підтримки Міністерства молоді та спорту України спільно з Харківською обласною організацією Профспілки з 30 вересня до 3 жовтня 2015 року провели Всеукраїнську школу студентського молодіжного лідера

АПОС України за підтримки Міністерства молоді та спорту України провів в кінці вересня-на початку жовтня Всеукраїнську школу студентського молодіжного лідера. Школа проходила в рамках реалізації програми "Соціальне становлення та формування загальнолюдських цінностей у студентської молоді".

Понад 130 учасників – лідери студентських профкомів, лідери органів студентського самоврядування їх заступники, студентський актив вищих навчальних закладів різних областей України – зібралися у студентській столиці України – Харкові.

Урочистого тону відкриттю школи надали привітання від Президента АПОС Сергія Романюка, голови Харківської обласної організації Профспілки Лідії Дулуб, віце-президентів АПОСу, голів профкомів провідних вузів Харкова.

Програма Всеукраїнської школи студентського молодіжного лідера була розрахована на кілька днів. Протягом усього часу студентські лідери обговорювали проблеми, плани і перспективи молодіжного студентського руху України, пройшли ряд тренінгів, семінарів та відкритих лекцій.

Учасники школи отримали збірник нормативно-правових документів "Правовий путівник студента", плакати та інші навчально-методичні матеріали для організації подальшої правозахисної роботи у своїх ВНЗ.

На робочій секції «Особливості соціально-економічного захисту студентів через положення нормативно-правових актів у сучасних умовах» (модератор – Маргарита Майорова) було розглянуто низку питань щодо індексації стипендій учнів ПТНЗ та студентів ВНЗ, роботи за сумісництвом, сучасних підходів до стипендіального забезпечення. Закцентовано особливу увагу на необхідності дотримання прав студентів з соціально незахищених категорій населення.

Особливу увагу та зацікавленість учасників роботи викликало питання оформлення субсидій учням та студентам на відшкодування оплати за проживання у гуртожитках. Учасники обмінювалися досвідом щодо забезпечення пільгового проїзду учнів та студентів, особливостей розподілу стипендіального фонду, забезпечення індексації стипендій, дотримання прав учнів та студентів з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Під час секції відбулося обговорення нововведень в законодавстві стосовно реалізації права на академічну мобільність, державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, а також внесення змін до відповідних законів України.

Зокрема, на семінарі з елементами тренінгу «Основи діяльності МГО» (модератор Володимир Миронов) учасники розглянули питання складання та оформлення протоколу зборів, конференції, засідання виборних органів, планування роботи, розробки робочого плану проведення будь-якого заходу, конкурсу, кошторису витрат тощо.

У програмі організатори зробили значний акцент на питаннях реалізації сучасних молодіжних проектів, побудові соціальної комунікації з членами організації, особистісне зростання лідерів та їх іміджу, організацію роботи зі ЗМІ для оперативного поширення достовірної інформації про діяльність організації у соціальних медіа, друкованих виданнях.

Молоді й креативні лідери активно аналізували, обговорювали, презентували свої думки та ідеї щодо подальших кроків у становленні молодіжного руху visa förlagets sida. За результатами роботи у насиченій програмі учасники школи отримали сертифікати від організаторів, а також яскраві враження, нові знайомства й потрібні знання.

Прес-служба АПОC