Прийнято Закон щодо оздоровлення студентів у санаторіях-профілакторіях

Друк PDF

Парламент прийняв закон про оздоровлення студентів у санаторіях-профілакторіях. Вимоги профспілок щодо відновлення оздоровчих заходів поступово відновлюються

У зв’язку з ліквідацією Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці” від 28.12.2014 р apotekerendk.com. № 77-VІІІ фінансування за рахунок коштів соціального страхування придбання санаторно-курортних путівок, часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв та дитячого оздоровлення Федерація профспілок України виступила з вимогами до Уряду щодо невідкладного поновлення цих важливих профілактичних соціальних послуг.

Народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Денісова Л.Л., а також Єфремова І.О., Гриневич Л.М., Лапін І.О., Королевська Н.Ю., Драюк С.Є., Дроздик О.В. 27 січня 2015 року внесли законопроект (реєстраційний №1865) про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв вищих навчальних закладів".

3 листопада 2015 р. зроблено перший крок на шляху відновлення оздоровлення за рахунок коштів соціального страхування – Верховною Радою України в цілому прийнято Закон щодо часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв вищих навчальних закладів. Це дозволить здійснити лікування в санаторіях-профілакторіях вищих навчальних закладів десятки тисяч студентів, уберегти їх від хронічних захворювань та зберегти майбутній трудовий потенціал держави. Безпосередньо з текстом законопроекту можна ознайомитися за посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=53725

Законодавчим актом передбачено відновити часткове фінансування санаторно-курортного лікування у санаторіях-профілакторіях підприємств, установ, навчальних закладів та організацій за рахунок Фонду соціального страхування України, а також врегулювати питання часткового фінансування за рахунок коштів зазначеного вище Фонду лише санаторіїв-профілакторіїв вищих навчальних закладів.

У Комітеті з питань науки і освіти всіляко закликали підтримати законопроект, оскільки студенти – це найбільш незахищений прошарок суспільства. Виступаючи на підтримку проекту документу, очільник парламентського комітету Лілія Гриневич наголосила, що відповідні кошти будуть спрямовані насамперед на фонд оплати праці медичного персоналу санаторіїв-профілакторіїв.

Будемо сподіватися, що Президент підпише вищезазначений закон. Робота над відновленням у повному обсязі профілактичних соціальних послуг працівникам-застрахованим особам Фондом соціального страхування, в тому числі санаторно-курортного лікування, оздоровлення дітей, фінансової підтримки санаторіїв-профілакторіїв підприємств, установ, організацій – триває.

На черзі – розгляд парламентом законопроекту № 2245, яким передбачається надання соціальних послуг за рахунок коштів соціального страхування (фінансування санаторно-курортного та відновлювального лікування застрахованих осіб та членів їх сімей,часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв підприємств, установ, навчальних закладів та організацій, фінансування оздоровлення дітей застрахованих осіб у дитячих закладах оздоровлення, надання фінансової підтримки та матеріальної допомоги дитячо-юнацьким спортивним школам, підпорядкованих громадським організаціям фізкультурно-спортивної спрямованості), який включено до порядку денного парламенту після консультацій керівників національних профоб’єднань з лідерами парламентських фракцій та Головою Верховної Ради України. Проект підтримано профільним Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

Прес-служба АПОC