Нові підходи до підготовки профспілкових лідерів

Друк PDF

У рамках дансько-українського проекту відбувся навчальний семінар, в якому взяли участь студентські профспілкові лідери.

У Зональному учбово-методичному центрі Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок з 14 по 18 березня ц.р. відбувся 5-денний семінар для учасників 1-ї молодіжної групи дансько-українського проекту.

З числа учасників студентські профспілкові колективи від АПОС України представляли Роман Приходько (Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя), Марія Черняєва (Запорізький національний університет), Анна Лета (Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К. Заболотного).

Раніше всі учасники отримали базову 2-тижневу підготовку від данської профспілки 3F.

На відкритті семінару профспілковців привітав лідер профоб’єднання Дніпропетровщини, член Керівного комітету проекту – Віталій Дубіль та відповів на багато запитань щодо роботи з молоддю.

Після цього розпочалася насичена та цікава програма навчання.

Юрій Буздуган у формі інтерактивних лекцій презентував теми з «Історії профспілкового руху», «Україна - у світовій геополітиці», а також провів тренінг: «Роль та завдання профспілок у сучасному світі».

Справжній профспілковий лідер має досконало оперувати мовою. Саме такі знання учасники  засвоїли під час тренінгу: «Прикладна риторика та мистецтво мовного спілкування», який провів Сергій Гончаренко. Окрім риторики цікаво було дізнатися про особливості підготовки та проведення презентацій.

Нетрадиційним був підхід до проведення тренінгу з психологічних аспектів лідерства, який провела тренер міжнародного класу Ольга Денисова. Учасники тренінгу виробили АЛГОРИТМ УСПІШНОГО ЛІДЕРА:

• Знаходь прості рішення для складних питань.

• Май бачення мети.

• Довіряй своїм підлеглим.

• Будь «холоднокровний та витриманий» у кризових ситуаціях.

• Не бійся ризикувати.

• Будь експертом.

• Стимулюй  появу різних точок зору.

Тренінг: «Психологія спілкування та її наслідки у посиленні мотивації профспілкового членства», який провела Світлана Задорожня, був цікавим тому, що молодь змогла потренувалися  «агітувати» до вступу в профспілку нових членів. Важливо – відчувати себе частиною певної профспілкової спільноти, яка не тільки тебе захищає, а й дає можливість самореалізуватися у колі однодумців.

Тренінг: «Профспілковий органайзинг – інструмент зміцнення профспілок» допоміг молоді зрозуміти основи технології органайзингу.

Учасники першої групи проекту презентували також власні розробки, які вони використовують під час навчання зі своїми молодіжними групами на місцях.

Аналіз виконання попередніх завдань учасників групи та визначення нових здійснили Валентина Шевченко та Володимир Майданюк.

Зацікавленість та  емоції під час обговорення зашкалювали – так можна коротко охарактеризувати атмосферу, яка панувала в аудиторії.

Швидко проминув цей насичений тиждень. І завжди сумно розлучатися з друзями та людьми, які щиро та професійно допомагали отримувати нові знання.

Проте вже завтра час творити нові справи, здобувати досвід лідерства, змінювати профспілки на краще та навчати інших, отже в добру путь, молоді та креативні!

Прес-служба АПОC