Руки геть від Будинку профспілок! Заява ФПУ.

Друк PDF

ЗАЯВА Федерації професійних спілок України щодо ситуації з Будинком профспілок у м. Києві

15 травня ц.р. у прямому ефірі телепередачі «Шустер LIVE» Головою Київської державної адміністрації Володимиром Бондаренком зазначено, що Міністерством культури і мистецтв України оголошено конкурс на визначення кращої ідеї Меморіального комплексу героям Небесної сотні. До осені буде отримано пропозиції і саме тоді стане зрозуміло, яким буде «колишній Будинок спілок». Не рахуючись із чинним законодавством, яке гарантує приватну власність Федерації профспілок України на Будинок спілок у центрі столиці, він наголосив, що «вже очевидно, що профспілок у відновленій будівлі не повинно бути» pharmaciepourhomme.fr.

Федерація профспілок України, її членські організації, які об’єднують майже 8 млн. членів обурені таким безпідставним твердженням, що суперечить чинному законодавству, з боку високопосадовця, який має навпаки захищати права та інтереси громадських організацій та права власності. Це вже не перший випадок публічних висловлювань у ЗМІ посадовців КМДА. За такою позицією проглядається цілеспрямований характер лобіювання інтересів окремих бізнес груп, які намагаються захопити чужу власність у центрі міста.

Профспілки України засуджують такі вислови очільника м. Києва та нагадують, що Будинок спілок завжди був важливим осередком соціального діалогу та профспілкового руху в Україні. До того ж, зазначена споруда належить профспілкам на праві приватної власності, яка захищається відповідно до ст. 41 Конституції України, де визначено, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності і таке право є непорушним.

Федерацією профспілок України створений Благодійний фонд «Відродження Будинку профспілок», який проводить роботи по відновленню профспілкової власності. Будинок профспілок заплановано ввести в експлуатацію 24 серпня 2016 року до 25-ї річниці Незалежності України.

 

Прес-служба АПОС України за матеріалами fpsu.org.ua