АПОС Правозахист Правовий путівник

Збірник "Правовий путівник студента"

Print PDF
There are no translations available.

Асоціація правозахисних організаторів студентів України вбачає одним із пріоритетних завдань забезпечення правової підтримки студентської молоді взагалі та студентських профспілкових організацій як найбільш поширених  молодіжних об’єднань зокрема.

З цією метою пропонуємо «Правовий путівник студента» - чергову збірку законодавчих та нормативно-правових актів, в тому числі прийнятих останнім часом, які мають безпосередній вплив на забезпечення діяльності студентських профспілкових організацій.

 

Сподіваємось, що вона стане в нагоді тим, кого цікавлять основні питання розвитку освіти в Україні, хто прагне правильно застосовувати правові норми, що стосуються учасників навчально-виховного процесу у вищих навчальних закладах.

Видання здійснене за підтримки Державної служби молоді та спорту в рамках реалізації програми "Правова допомога та освітньо-культурні обміни для студентів”

Укладачі:

С.М. Романюк, Президент Асоціації правозахисних організаторів студентів України, заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України

А.І. Клименко, Начальник управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

В.П. Майданюк, Голова Чернігівського обласного відділення Асоціації правозахисних організаторів студентів України

О.Г. Труханова, Координатор програм Асоціації правозахисних організаторів студентів України

 

У книзі зібрано діючі в Україні нормативно-правові акти станом на 10 листопада 2011 р., в яких зазначено права, гарантії та обов’язки студентів, що поширюються на період здобуття ними вищої освіти, які сприяють гармонійному розвитку особистості. Книга містить низку коментарів та роз’яснень з актуальних питань здобуття вищої освіти. Видання покликане підвищити рівень знань осіб, які здобувають вищу освіту та тих хто з ними працює у вищих навчальних закладах, зменшити кількість випадків порушень прав осіб, які навчаються.

ЗМІСТ

Розділ 1. Основні міжнародно-правові акти

Розділ 2. Законодавче забезпечення отримання освіти в Україні

Розділ 3 Акти Президента України щодо умов здобуття вищої освіти

Розділ 4. Організація діяльності вищих навчальних закладів

Розділ 5. Стипендіальне забезпечення студентів

Розділ 6. Матеріальне забезпечення студентів

Розділ 7. Питання житлово-побутового забезпечення студентів, охорони здоров'я та фізичної культури

Розділ 8. Працевлаштування студентів та випускників

Розділ 9. Роз’яснення, коментарі і документи установ та організацій