АПОС Головна Про АПОС

Про АПОС

Друк PDF

Дата реєстрації: Асоціація правозахисних організаторів студентів України зареєстрована в Міністерстві юстиції України 4 вересня 2000 року, Свідоцтво № 1496.

Дата утворення: 11 червня 1996 року як Асоціація профспілкових організацій студентів України, яка об'єднала структури, що діють вже майже півстоліття. Асоціація є правонаступником Ради голів профкомів вищих навчальних закладів і об'єднує профспілкові організації двохсот дев’яносто дев’яти вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації. Загальна кількість членів Асоціації становить 694,6 тис. студентів вищих навчальних закладів всіх форм власності. Асоціація об’єднує студентські організації профспілок освіти, культури, охорони здоров’я, залізничного транспорту, працівників зв’язку, цивільної авіації, агропромислового комплексу та інших. Асоціація має свої представництва у 25 обласних центрах України та у містах Київ і Кривий Ріг.

 

Метою діяльності Асоціації є задоволення та захист законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних, навчальних, наукових інтересів своїх членів.

Головні завдання Асоціації:

  • координація студентського профспілкового руху;
  • представництво та захист інтересів своїх членів у взаємовідносинах з органами державної влади та органами місцевого самоврядування;
  • сприяння задоволенню потреб своїх членів в сфері побуту, оздоровлення, відпочинку, реалізації творчого потенціалу;
  • сприяння роботі державних органів влади, громадських організацій в підготовці та реалізації заходів державної молодіжної політики в питаннях стосовно студентства.

З метою реалізації Статутних завдань Асоціація співпрацює з Верховною Радою України, зокрема з Комітетом з питань науки і освіти та Комітетом з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму; органами державної влади (Міністерством освіти і науки України, Міністерством України у справах сім’ї, дітей та молоді, Державною адміністрацією туризму України, Міністерством праці і соціальної політики України), молодіжними громадськими організаціями (виступила співзасновником Національної ради молодіжних організацій України та Українського національного комітету молодіжних організацій), міжнародними громадськими організаціями (International Student Travel Confederation - ISTC).

Представники Асоціації є членами Національної ради з питань молодіжної політики при Президентові України та Всеукраїнської студентської ради при Президентові України. Асоціація представлена в керівних органах Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій.

Асоціація проводить форуми, семінари, наради з лідерами студентських профспілкових організацій, виступає ініціатором проведення зустрічей, круглих столів з керівництвом держави та органів центральної виконавчої влади з метою вирішення проблемних питань, що стосуються стідентів.

За ініціативи Асоціації підписано спільний наказ Міністерства освіти і науки України, Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Асоціації правозахисних організаторів студентів України „Про затвердження Міжгалузевої програми „Оздоровлення студентів”. В рамках програми, в першу чергу, покращують своє здоров’я студенти соціально незахищених категорій. Асоціація розробила проект Закону України “Про соціальне страхування студентів”. Головні ідеї цього проекту враховані в Законі України „Про внесення змін до Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”, зокрема передбачено механізм фінансування студентських санаторіїв-профілакторіїв та санаторно-курортне лікування студентів.

Асоціація виступила з ініціативою започаткувати кредитування на здобуття вищої освіти, а з метою удосконалення умов кредитування розробила проект Закону України “Про кредитування здобуття вищої освіти”. Закон прийнятий Верховною Радою України в першому читанні.

 


Асоціація реалізує наступні програми:

Міжгалузева програма “Оздоровлення студентів”, в рамках якої АПОС України щорічно залучає понад 10 000 студентів до подорожей в Україні. Влітку це переважно узбережжя Чорного моря та екскурсії по Криму, взимку гори Карпати. Протягом всього року проводиться обмін між студентами вищих навчальних закладів різних регіонів України. В ряді вищих навчальних закладів в студентських гуртожитках виділено спеціальні місця для поселення таких студентів;

програма “Національне агентство “Молодіжна картка” в рамках якої укладено угоду з IТIС про розвиток Міжнародного посвідчення студента ISIC, посвідчення молодого мандрівника та молодого викладача. Укладено понад 500 угод з підприємствами, організаціями та установами України про надання знижок власникам посвідчень при придбанні товарів, отриманні послуг тощо cliquez pour plus d'infos. Також укладено угоду з Всеукраїнською молодіжною громадською організацією Молодіжний інформаційний центр „Євро<26 – Зарево” про поширення в Україні Європейської Молодіжної Картки EURO<26 та розвитку дисконтної мережі. Щорічно Асоціація оформляє понад 10 тис. карток;

програми “Інформаційне забезпечення студентської молоді” в рамках якої Асоціація започаткувала науково-популярний журнал “Пульсар”, дитячий пізнавально-розважальний журнал “Загадкова скарбничка”, видано збірники законодавчо-правових документів “Студент і Закон” та “Як здобути вищу освіту”; програми “Підручник” в рамках якої видано понад 100 найменувань підручників для вищих навчальних закладів, загальним накладом понад 1.5 млн. примірників, понад 80 найменувань з них рекомендовані Міністерством освіти України як навчальні підручники решта навчальні посібники.

програма “Конкурс наукових робіт і розробок” популяризує наукову роботу студентів, допомагає виявити талановитих студентів;

програма „Освіта та стажування за кордоном”, в рамках якої укладено угоди з рядом провідних навчальних закладів Європи, США та Китаю. Асоціація постійно відвідує міжнародні освітні виставки. Дана програма дає можливість підняти конкурентоспроможність майбутніх молодих спеціалістів;

програма “Студентська сім’я” покликана допомогти студентським сім’ям у першочерговому виділенні їм окремих кімнат у гуртожитках, створення умов для виховання дітей тощо;

програма „Студентські трудові загони” покликана допомогти студентам під час літніх канікул працевлаштуватися. Найбільш активно такі загони діють у Луганській, Рівненській, Вінницькій областях;

програма „Освіта іноземців в Україні”. Асоціація отримала свідоцтво Міністерства освіти і науки України на право набору іноземців до вищих навчальних закладів України. Дана програма популяризує, як освіту України, так і Україні в цілому та сприяє валютним надходженням в Україну.

Асоціація є засновником міжнародних спеціалізованих виставок „Абітурієнт 2004” та „Вакансія 2004” з експозиціями „Освіта за кордоном”, „Лінгвасвіт”, „Робота за кордоном”. Виставки відвідали понад 15 тис. Абітурієнтів. Бібліотекам шкіл, учні яких організовано відвідали виставки безкоштовно передано понад 6 тис. примірників книг У 2005 році плануємо провести Міжнародні спеціалізовані виставки „Абітурієнт 2005”, „Вакансія 2005”, „Оздоровся в Україні 2005”, конференцію-презентацію „Українські університети 2005” в Китаї;

програма Всеукраїнська студентська презентація „Навчання за контрактом” покликана сприяти правовому врегулюванню навчання студентів за кошти фізичних та юридичних осіб.

Програми фінансуються за рахунок власних коштів Асоціації, бюджетних коштів Міністерства освіти і науки України, Міністерства України у справах сім’ї, дітей та молоді, коштів міжнародного фонду Відродження, фондів соціальної допомоги, спонсорських коштів.

Діяльність Асоціації високо оцінена керівництвом держави. За вагомий внесок в розвиток молодіжного руху в Україні представники Асоціації нагороджені орденами “За заслуги” та орденами “Княгині Ольги”, Почесними Грамотами Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, присвоєно почесні звання “Заслужений працівник освіти України”.

Асоціація готова співпрацювати з організаціями, установами та підприємствами в удосконаленні законодавчої та нормативно-правової бази щодо студентів та в спільній реалізації програм направлених на підтримку та соціальний захист студентів.

Хто онлайн

На даний момент 81 гостей на сайті

Правовий путівник студента

АПОС презентує чергову збірку законодавчих та нормативно-правових актів, які мають безпосередній вплив на забезпечення діяльності студентських організацій